Wydarzenia kulturalne i aktualnosci w New Jork, Chicago, USA, Polsce i swiecie.
  W Los Angeles ogłoszono nominacje do nagród Emmy. Najwięcej szans na zwycięstwo - bo aż po 17 - uzyskały seriale "Mad Men" oraz "American Horror Story".
  Legenda polskiego boksu, dwukrotny mistrz olimpijski zmarł 13 lipca 2012 roku. Jerzy Kulej należał również do świata filmowego.
  Amerykański telewidz jest w stanie wiele wybaczyć Charliemu Sheenowi. Jeszcze nie tak dawno producenci wyrzucili go z serialu "Dwóch i pół".
  W nostalgicznej "Historii wydawnictwa DC Comics" Maca Cartera opowieść o wzlotach i upadkach komiksowych bohaterów odzwierciedla kilka dekad przeobrażeń społecznych oraz politycznych w Ameryce.
  Jeden z najpopularniejszych bohaterów komiksu powraca na wielki ekranu w produkcji 3D "Niesamowity Spider-Man" przedstawiającej nowy rozdział przygód człowieka-pająka.
  Na fali popularności seriali kostiumowych powstaje nowy projekt. Po "Grze o tron", "Rodzinie Borgiów", "Dynastii Tudorów" i "Rzymie", przyszła pora na produkcję opowiadającą o wikingach.
  Już w lipcu wystartują zdjęcia do 3. sezonu "Gry o tron".
  Bogusław Linda, wybitny aktor, reżyser filmowy i teatralny, wykładowca, członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich, obchodzi 60. urodziny.
  Dokument Andrzeja Wolskiego o zabawkach i zabawach towarzyszących dzieciom w czasach socjalizmu będzie pokazywany w Museum of Modern Art (MoMA)
  Zastanawiacie się co Kyle Eastwood - syn wielkiego aktora i reżysera może robić w kraju nad Wisłą?
  Rola cesarza rzymsko-niemieckiego Leopolda I Habsburga w "Bitwie pod Wiedniem" była dla niego wyzwaniem. - 120 słów i kilka tysięcy min – tak, żartobliwie, określił wykreowaną przez siebie na ekranie postać.
  Okrągła 10! To ilość nagród na koncie animacji THE GAME w reżyserii Marcina Jańca po półrocznym tournee na światowych festiwalach.
  Potentaci telewizyjni z Ameryki ogłaszają daty premier nowych programów i kontynuacji lubianych przez widzów seriali.
  Polski aktor zagrał w międzynarodowej koprodukcji "Bitwa pod Wiedniem" Marcina Kazmierza Kątskiego herbu Brochwicz, który walnie przyczynił się do wojskowego triumfu króla Jana III Sobieskiego
  Filmy Argentyńska lekcja oraz Przyjęcie zobaczymy podczas 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych Silverdocs w USA
  - Myślę, że w tym momencie swojej kariery nie znaczę więcej niż filmy, w których gram – mówi Sarah Gadon. Z gwiazdą "Cosmopolis" Cronenberga rozmawia Anna Bielak
  W czwartej części „Epoki lodowcowej” Wiewiór nadal próbuje dorwać „orzeszka”, czym zajmuje się od zarania dziejów. Dochodzi do kataklizmu, a Maniek, Diego i Sid przeżywają kolejną przygodę
  Kolejne zdjęcia z planu międzynarodowej produkcji "Bitwa pod Wiedniem". Wojciech Mecwaldowski wciela się w postać Jerzego Franciszka Kulczyckiego – szlachcica, szpiega i dyplomaty Jana III Sobieskiego.
  Aktorka Emmanuelle Seigner i reżyser Roman Polański wezmą udział w Targowa Street Film&Music Festival 2012. Seigner zainauguruje muzyczną część imprezy, która odbędzie się w dniach 6-8 lipca w Łodzi.
  14 czerwca przypada 25. rocznica śmierci Stanisława Barei, twórcy kamieni milowych polskiej komedii: "Miś", "Brunet wieczorową porą", "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz".
  Czym Agnieszka Grochowska zasłużyła sobie na miano Najbardziej Stylowej Aktorki 2012 w plebiscycie L'Oréal Paris?
  Wielki tekturowy miś, eksponaty motoryzacyjne z PRL a także seans filmowy znalazły się w programie imprezy przygotowanej z okazji obchodów 25. rocznicy śmierci Stanisława Barei, która rozpoczyna się 15 czerwca przy wejściu do ogrodu zoologicznego w Chorzo
  Dla niektórych wakacje to czas odpoczynku. Dla ekip serialowych to okres intensywnej pracy przed jesiennymi premierami. Wiele dzieje się w Polsce ("Czas honoru", "Prawo Agaty", "Bez tajemnic"), a jeszcze więcej w Hollywood. D
  Kolejny mecz polskiej reprezentacji w zmaganiach Euro przyciągnął przed telewizory jeszcze więcej widzów, niż rozgrywka otwierająca Mistrzostwa.
  Na filmowe boisko wróci Marcin Dorociński, a na ekranie towarzyszyć mu będzie Joanna Liszowska.
  Na zakończonym właśnie 15. Brooklyn Film Festival triumfowały polskie filmy!
  Cezary Pazura kończy 50 lat.
  Polskie gwiazdy wystąpiły w międzynarodowej superprodukcji o zwycięstwie, które zmieniło losy świata.
  Aż 15,5 miliona widzów obejrzało mecz otwarcia UEFA EURO 2012 Polska - Grecja, który emitowany był na trzech antenach Telewizji Polskiej: TVP 1, TVP SPORT i TVP HD. Tym samym pobity został rekord oglądalności, który "należał" do Adama Małysza.
  Po 25. latach grywania epizodów w filmach i serialach Bill Nighy poszedł na całość w filmie „To właśnie miłość”, przyjmując rolę zblazowanego weterana rocka, który nagrywa świąteczny cover, by przypomnieć światu o swoim istnieniu.
  Historia zna kilka przypadków, w których byli piłkarze znakomicie odnaleźli się na filmowym boisku. W końcu zarówno mecz, jak i film trwać mogą 90 minut.
  Format 5D, to coś więcej niż coraz śmielej upowszechniające się kino trójwymiarowe. Jakkolwiek zabrzmi to archaicznie, klasyczna technologia stereoskopowa staje się codzienną normą.
  W Stanach trwają prace nad telewizyjnym filmem biograficznym "Liz & Dick" o Elizabeth Taylor. W gwiazdę "Kleopatry" wciela się Lindsay Lohan.
  Trzech durniów, trzech frajerów, trzech głupków – oryginalnych „the three stooges” przełożyć na polski nie sposób, a wybrany przez Imperial-Cinepix sprytny tytuł oficjalny – „Głupi, głupszy, najgłupszy” – ma budzić intratne skojarzenia.
  4 czerwca 2012 roku Agnieszka Holland otrzymała Nagrodę Wolności im. Jana Karskiego, przyznaną przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Polsce. Zapraszamy do fotorelacji.
  Historia krwawej zemsty generała Kajusa Marcjusza (Fiennes) na niewdzięcznych mieszkańcach Wiecznego Miasta, którzy pozbawiają go szans na objęcie najwyższej władzy w Rzymie.
  4 czerwca w Ambasadzie Amerykańskiej w Warszawie Agnieszka Holland ("W ciemności") odebrała Nagrodę Wolności im. Jana Karskiego.
  Zrównując człowieka ze zwierzęciem podług założeń filmu można powiedzieć, że szympans Nim przekroczył kondycję swego gatunku o wiele dalej niż James Marsh homo sapiens.
  Wiesław Michnikowski, artysta Kabaretu Starszych Panów i wybitny aktor komediowy kończy 3 czerwca 90 lat.
  Międzynarodowa produkcja historyczna z udziałem między innymi Alicji Bachledy-Curuś i Borysa Szyca oraz nagrodzonego Oscarem F. Murraya Abrahama, wejdzie do kin w Polsce 12 października.
  Media donoszą, że Borys Szyc znalazł się w punkcie zwrotnym kariery. Od jakiegoś czasu kojarzony był bardziej z opinią bumelanta i udziałem w słabych, coraz słabszych filmach ("Kac Wawa").
  W Nowym Jorku rozpoczyna się 15. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Brooklyn Film Festival. Jednym z dwóch filmów otwarcia będzie "Róża" Wojciecha Smarzowskiego.
  29 maja po krótkiej przerwie wznowiono prace do filmu w reżyserii Andrzeja Wajdy pt. „Wałęsa”. Zdjęcia będą realizowane w Warszawie i potrwają do 6 czerwca.
  Werdykt komentują na gorąco z Cannes dwie korespondentki serwisu Portalfilmowy.pl - Anna Bielak i Anna Tatarska
  65. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes przeszedł już do historii. Zobacz komu nagroda spadła z nieba...
  Od lat związany jest z krakowskim futbolem. Przyjaźni się z piłkarzami i działaczami Wisły, zaś Garbarnia Kraków zawdzięcza mu hymn, do którego napisał słowa. O piłce nożnej rozmawiamy z Janem Nowickim.
  Kiczowata historia o morderstwie i opowieść zanurzona w traumatycznej, rosyjskiej rzeczywistości, czyli Lee Daniels i Sergiej Łoźnica
  Najdłużej nieprzerwanie działające kino na świecie - szczeciński Pionier -obchodzi swoje 105. urodziny. Jak przystało na dostojnego jubilata, 3-dniowe obchody świętować będzie prezentując ponad 20 ambitnych filmów.
  Cannes nie tylko kinem żyje. Nocne przyjęcia z udziałem gwiazd to obok czerwonych schodów jedne z najważniejszych festiwalowych rytuałów i eventów.
  Do Cannes przyjeżdżają nie tylko goście z całego świata, ale i dziennikarze z najbardziej odległych zakątków ziemi. Spotkania z nimi są ogromnie inspirujące.
  Trwa festiwal w Cannes. Na polskim stoisku ruch. Goście pytają o nowe polskie filmy i możliwości koprodukcji.
  Weekend w Cannes nie szczędził festiwalowiczom ekstremalnych przeżyć. Na szczęście fantazją wykazała się nie tylko pogoda, która zesłała na francuską riwierę deszcz i porywisty wiatr. W salach kinowych było równie ekstremalnie.
  Trzeci dzień festiwalu obfitował w filmy o dzieciach i młodych ludziach, ukazujące świat ich oczami, próbujące wniknąć w ich unikalną wrażliwość.
  Żadna nie jest za brzydka dla pięknych ani za piękna dla brzydkich. Każda może być sobą – albo, raz do roku, kimś zupełnie innym.
  Cannes ma zdolność łączenia popularnych medialnie nazwisk z wysokim poziomem artystycznym. Film otwarcia - „Moonrise Kingdom” Wesa Andersona jest na to najlepszym dowodem.
  „Dyktator” już od piątku w polskich kinach.
  65. Festiwal Filmowy w Cannes otworzył amerykański reżyser Wes Anderson. Dziewięcioosobowemu jury konkursu przewodzi włoski reżyser Nanni Moretti.
  Obecność debiutu Marcina Bortkiewicza „Portret z pamięci” w sekcji Quinzaine des Réalisateurs - Director's Forthnight jest wielkim sukcesem polskiego kina. Dzisiaj rozpoczyna się 65. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes.
  John Travolta już bardziej nie mógł skompromitować się w oczach mediów. Właśnie pojawił się czwarty świadek, który stawia go w roli erotycznego natręta.
  Tworzy krytyczne widowiska i spektakle budzące do myślenia. Joss Whedon to filmowiec, który rozumie realia XXI wieku.
  Agnieszce Grochowskiej wejść w rolę Danuty Wałęsy pomógł nie tylko kostium z epoki, ale też pozbycie się pół metra włosów.
  Roman Polański udzielił wywiadu dla tygodnika "Wprost", w którym opowiedział, jak przeżywał swój szwajcarski areszt domowy i co myśli o dzisiejszej Polsce.
  Weronika Rosati wystąpi u boku Ala Pacino i Christophera Walkena!
  Ponad 20 filmów fabularnych oraz dokumentalnych zaprezentują od 4 do 8 maja organizatorzy 8. Festiwalu Filmów Polskich w Nowym Jorku. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się on na Williamsburgu w Brooklynie.
  Angelina Jolie i Brad Pitt, których związek media nazywają ironicznie "Brangelina", postanowili się pobrać po 9 latach konkubinatu. Na przekór fali rozwodów, jaka zalała Hollywood, oni wychowują razem szóstkę dzieci i - jak twierdzi Angelina - s
  Nowojorska publiczność ma właśnie okazję poznać twórczość jednego z najbardziej znanych na świecie polskich reżyserów.
  Blisko 120 milionów dolarów anonimowy nabywca zapłacił za „Krzyk” Edvarda Muncha. Jeden z najbardziej znanych obrazów na świecie został w środę sprzedany w nowojorskim domu aukcyjnym Sotheby’s. To najwyższa ceną jaką kiedykolwiek zapłacono za dzieło sztuki na aukcji.
  Aktor będzie świętować swój jubileusz w Gliwicach. Odbierze honorowe obywatelstwo miasta, w którym dorostał, spotka się z fanami i przyjaciółmi.
  Film "Wisława Szymborska. Koniec i początek", który pokazany zostanie 5 maja w Planete+, ukazuje noblistkę w codziennych relacjach z innymi, sytuacjach kameralnych, z papierosem w dłoni.
  Po pokazach współfinansowanego przez PISF "Sponsoringu" Małgorzaty Szumowskiej w ramach Tribeca Film Festival w nowojorskiej prasie ukazały się pozytywne recenzje filmu.
  Excellence Award na portorykańskim Rincón International Film Festival, nagroda na On Location: Memphis International Film and Music Fest oraz Boston International Film Festival już trafiły do rąk reżysera filmu, Marcina Jańca.
  Jeden z najciekawszych aktorów brytyjskich przełomu wieków, David Thewlis, przyszedł na świat w angielskim kurorcie Blackpool, gdzie jego rodzice prowadzili sklep z zabawkami i przyborami szkolnymi.
  Znamy ją wszyscy, jednocześnie nie wiedząc o niej zbyt wiele. Tajemnicza i swojska Grażyna Torbicka. Co takiego ma w sobie, że jej gwiazda nie słabnie i od lat wygrywa plebiscyty popularności?
  O sytuacji kina rosyjskiego z Diną Nazarową, dziennikarką moskiewskiego miesięcznika „Iskusstwo kino” rozmawia Rafał Kotomski.
  Z Lucem Bessonem, reżyserem m.in. „Wielkiego błękitu” i „Piątego elementu” o jego najnowszym filmie „Lady”, poświęconym birmańskiej opozycjonistce Aung San Suu Kyi, rozmawia Anna Tatarska.
  Jerzy Skolimowski w najnowszym, typowo komiksowym "Avengers" gra niewielką rolę u boku Scarlett Johansson.
  - „Córka kapitana” Puszkina jest dla Rosjan tym, czym dla nas „Pan Tadeusz”. Wiele osób naprawdę nie rozumiało, dlaczego Polak zagrał rosyjskiego bohatera - mówi Mateusz Damięcki.
  Premierę zrekonstruowanego cyfrowrowo filmu "Miś" Stanisława Barei niezwykle ożywił odtwórca głównej roli oraz współtwórca dialogów - Stanisław Tym.
  „Plane to the Next Bus Stop” (polski tytuł „Samolot na Autobus”) na 65. Festiwalu w Cannes oraz 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
  W dniach 10 - 20 kwietnia obsada nowego serialu Canal+ „Misja: Afganistan”, przeszła profesjonalne szkolenie wojskowe na poligonie w Wesołej pod Warszawą.
  Chociaż rosyjskiej widowni Janusz Gajos kojarzy się z rolami w „Ucieczce z Kina Wolność” czy „Łagodnej”, okazuje się, że wciąż kochają go za... Janka Kosa z PRL-owskiego serialu „Czterej pancerni i pies”.
  Po siedmiu latach związku i szóstce dzieci, najpiękniejsza para Hollywoodu szykuje się do ślubu.
  Sąd w Czechach ukarał grzywną za samowolę budowlaną słynną gwiazdę czeskiej estrady Helenę Vondráčkovą. Piosenkarka i aktorka przy swym domu pod Pragą bez pozwolenia wybudowała wiatę dla samochodu.
  Trzy produkcje TVP1 zostały nagrodzone w tegorocznej 55. edycji prestiżowego konkursu programów telewizyjnych – New York Festivals 2012.
  Gdyby miarą doświadczenia ludzkiego była ilość popełnionych błędów, Drew Barrymore mogłaby uchodzić za wyjadaczkę. Chociaż jej dzieciństwo uznać można za zmarnowane, gwiazda nie żałuje niczego.
  13 kwietnia na dvd i blu-ray pojawił się najnowszy film Clinta Eastwooda "J. Edgar". W roli głównej wystąpił Leonardo DiCaprio.
  Luc Besson, twórca "Piątego elementu" i "Leona zawodowca", spotkał się w sobotę z widzami w Krakowie. Jego nowy film "Lady", pokazany na festiwalu Off Plus Camera, publiczność nagrodziła oklaskami.
  Andrzej Wajda uważa, że "Wałęsa" to najtrudniejszy film jaki kiedykolwiek wyreżyserował. Dlaczego?
  W Rzymie z udziałem Woody'ego Allena odbyła się światowa premiera jego nakręconego w Wiecznym Mieście filmu "To Rome with Love". Film wejdzie na ekrany kin we Włoszech 20 kwietnia w rekordowej liczbie 600 kopii.
  W Rosji ma status taki jak u nas Linda i Seweryn razem wzięci. W kinie jest superbohaterem, w teatrze gra w sztukach, które latami nie schodzą z afisza. Do tego śpiewa. U nas Aleksander Domogarow ciągle ma na drugie imię Bohun.
  Aktor odbierze nagrodę 13 kwietnia podczas gali otwarcia festiwalu OFF PLUS CAMERA .
  Od 10 lat polskie oddziały biorą udział w misji NATO przeciwko Talibom na terenie Afganistanu. W tym czasie nie powstał ani jeden film o tym zaangażowaniu: ani dokumentalny ani fabularny. Polscy widzowie mogli wyrobić sobie opinię o tym, jak wygląda ta wo
  Gary Ross, scenarzysta i reżyser "Igrzysk śmierci" nie podejmuje się ekranizacji drugiej części "Igrzysk śmierci", czyli "W pierścieniu ognia". Ross uważa, że ma zbyt mało czasu na realizację filmu, który chciałby zrobić.
  Dla Daniela Olbrychskiego impulsem w walce z nałogami była...śmierć Papieża.
  Od czterech lat Gwyneth Paltrow prowadzi lifestylowy, proekologiczny blog internetowy www.goop.com. Strona ma ponad milion wejść tygodniowo.
  Jerzy Skolimowski jako malarz w 1998 roku zdobył główną nagrodę na prestiżowej wystawie sztuki nowoczesnej w Los Angeles, zaś w 2001 r. jego obrazy pokazywano na Biennale Sztuki w Wenecji.
  Kolejny raz Ryan Gosling dał się poznać jako bohater nowojorskiej codzienności. Kiedy nie pracuje na planie, aktor przemierza ulice metropolii, ratując przechodniów z opresji.
  7 kwietnia rusza kampania wizerunkowa Telewizji Polskiej z udziałem Grażyny Torbickiej, Tomasza Lisa, Wojciecha Manna, Włodzimierza Szaranowicza i Artura Żmijewskiego.
  Jerzy Skolimowski wystąpił jako aktor we wspólnych scenach ze Scarlett Johansson w amerykańskim przygodowym filmie akcji "Avengers". Jest tam czarnym charakterem - wcielił się w Rosjanina, który w brutalny sposób przesłuchuje graną przez Johanss
  Większość życia spędziła jako córka jednego z największych i najbardziej sławnych muzyków na świecie. Role jednak się odwróciły, bo teraz to ona, 23-letnia Lilly Collins zaczyna przerastać sławą Phila.