Amerykanie wysyłają 6 miliardów SMS-ów dziennie

Mieszkańcy USA rozmawiają, wysyłają SMS-y i serfują w sieci przez komórki częściej niż kiedykolwiek do tej pory. CTIA, organizacja skupiająca operatorów sieci bezprzewodowych szacuje, że Amerykanie średnio spędzają na rozmowach przez komórki 191 miliardów minut dziennie! Wysyłają też  ponad 6 miliardów SMS-ów.

Sieci telefonii komórkowej nie mają powodów do narzekań. Amerykanie więcej dzwonią, wysyłają więcej wiadomości tekstowych i cześciej korzystają z internetu właśnie za pomocą komórki. Raport pokazuje, że konsumenci wydzwonili  w ciągu 2011 roku  2 296 bilionów minut.  To o 55 miliardów więcej niż w całym 2010 roku.

Mieszkańcy USA z upodobaniem wysyłają także SMS-y: każdego dnia ponad 6 miliardów wiadomości tekstowych.  Cena jaką za wysłanie wiadomości płacą użytkownicy sieci komórkowych to od 10 do 20 centów. Według niektórych polityków to zdecydowanie za dużo i SMS-y powinny być całkowicie bezpłatne. Senator Herb Kohl, Demokrata z Wisconsin zwraca uwagę, że koszt przesłania wiadomości przez operatora jest minimalny i nie przekracza 1 centa.

Coraz większą popularnością cieszy się także usługa przesyłania danych za pomoca telefonów. Według raportu CTIA urządzenia umożliwające bezprzewodową transmisję danów nosi w swoich keiszeniach 257 milionów Amerykanów. Zyski sieci komórkowych z tego tytułu wyniosły ponad 22 miliardy dolarów.

Ale co ciekawe, rzadziej korzystamy z MMS-owania. Zdjęcia via telefon komórkowy w 2011 roku wysłało i otrzymało 52, 8 mld użytkowników, to o cztery miliardy mniej niż rok wcześniej.

Jak podaje raport agencji CTIA średni miesięczny rachunek telefoniczny płacony przez amerykańskiego Kowalskiego nie przekracza 47 dolarów.

MNP (CTIA, CBN)

 

Copyright ©2012 4 NEWS MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.