Igły w kanapkach na pokładzie samolotów Delta Airlines

Igły krawieckie znalazły się w kanapkach serwowanych na pokładzie co najmniej czterech samolotów Delta Airlines, lecących z Amsterdamu do USA. Jeden z pasażerów, który w czasie posiłku doznał zranienia, został poddany terapii lekiem, zapobiegającym zakażeniom wirusem HIV. Kryminalne śledztwo w sprawie zdarzenia wszczęło FBI.

Sześć krawieckich igieł znaleziono na pokładzie czterech samolotów Delta Airlines lecących w minioną niedzielę z Amsterdamu do Minneapolis, Atlanty i Seattle. Jak informuje ABC News, igły znajdowały się w kanapkach z indykiem jakie podano podczas lotu pasażerom z klasy biznesowej. Jeden z pasażerów, James Tonges jedząc kanapkę doznał niegroźnego zranienia. Obsługa pokładowa błyskawicznie wstrzymała serwowanie kanapek i powiadomiła o incydencie przewoźnika. Wszystkie kanapki z indykiem na pokładach samolotów Delta Airlines zostały skonfiskowane przez Straż Graniczną. W sumie znaleziono jeszcze pięć igieł.

Choć James Tonges odmówił przyjęcia pomocy medycznej na pokładzie samolotu, mężczyźnie został zaaplikowana Truvada, zatwierdzony właśnie przez FDA lek, zmniejszający szanse zakażenia wirusem HIV.

Kanapki dostarczone zostały na pokład samolotów Delta Airlines przez amerykańską firmę cateringową „Gate Gourmet”. Jej przedstawiciele poinformowali, że wszczęli własne dochodzenie w sprawie incydentu i traktują zdarzenie bardzo poważnie. Firma prowadzi działalność w 28 krajach świata, a przygotowywane przez nią posiłki konsumuje rocznie około 300 milionów podróżnych na pokładach samolotów kilkudziesięciu linii lotniczych. Nigdy w przeszłości nie zdarzyły się podobne incydenty.

Kryminalne śledztwo wszczęło FBI, która sprawdza m.in. w jakich warunkach przygotowywano posiłki i kto miał dostęp do kanapek na amsterdamskim lotnisku Shiphol.

Linie lotnicze Delta zapewniły, że dokładają wszelkich starań aby zapewnić podróżnym pełne bezpieczeństwo i komfort podczas lotu. Władze przewoźnika sprawdzają w jaki sposób doszło do incydentu i współpracują w tej sprawie z federalnymi śledczymi.

mp

 

Copyright ©2012 4 NEWS MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.