“Rząd zapłaci twoje rachunki” – coraz więcej osób ofiarami oszustów

“Rząd zapłaci miesięczne rachunki za twój gaz i elektrykę, podaj nam tylko swój numer social security” – z taką wiadomością do mieszkańców Florydy, New Jersey, Indiany, Pennsylwanii i Północnej Karoliny dotarli oszuści, którzy czyhają na kradzież danych osobowych. Na to, że jeden z nieistniejących programów rządowych naprawdę wspomaga najuboższych, nabrało się co najmniej 15 tys osób.

Firma Atmos Energy dostarczająca gaz ziemny do 12 stanów ostrzegła trzy miliony swoich klientów przed podszywającymi się pod przedstawicieli administracji Baracka Obamy oszustami, którzy wykazują się niezwykłą przebiegłością. Poprzez e-maile, portale społecznościowe, sms-y czy nawet chodząc od domu do domu, rozpowszechniają informacje, jakoby w zamian za ujawnienie swoich danych osobowych, ze specjalnego federalnego konta, administracja pokrywała jeden miesiąc kosztów energetycznych. Przedsiębiorstwo gazowe zapewnia, że ich pracownicy zawsze mają przy sobie specjalne identyfikatory i nie żądają od klientów podawania żadnych informacji osobistych.

Nieuczciwy proceder, po raz pierwszy odnotowany w maju br. zaczął zataczać coraz szersze kręgi. W samej Tampie ponad dwa tysiące mieszkańców skusiła podejrzana propozycja. Podobna sytuacja miała miejsce w New Jersey, gdzie podszywając się pod lokalnego dostawcę mediów, firmę PSE&G, wprowadzono w błąd 10 tysięcy osób.

Przypominamy, przed ujawnieniem swojego social security komukolwiek, drogą internetową, pocztową, lub osobiście, warto pamiętać, że choć władze oferują różne programy pomocowe, to żaden z nich nie obejmuje zwolnienia z całości miesięcznej opłaty za prąd i gaz.

MG

 

Copyright ©2012 4 NEWS MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.