Odnalazł skradziony samochód. Po 42 latach

Mieszkaniec Teksasu nie mógł uwierzyć własnemu szczęściu, kiedy na eBayu znalazł wystawiony na sprzedaż swój samochód skradziony w 1970 roku. Zabytkowy Austin Healy, po perypetiach z ustaleniem własności, po 42 latach wrócił do Roberta Russella.

Właściciel, który był przekonany o tym, że auto pochodzące z 1967 roku już dawno rozebrano na części, a karoserię zjada rdza, gdzieś na cmentarzysku samochodów, raptem przekonał się, że pojazd wystawia na sprzedaż na internetowej aukcji jeden z dealerów z Los Angeles.

Robert Russell, ciągle posiadający akt własności i oryginalne kluczyki, skontaktował się z salonem, gdzie udało się potwierdzić zgodność numerów seryjnych.  By jednak móc odzyskać auto, potrzebny był raport policyjny z kradzieży, a tego Russell nie miał. Po kontakcie z policją w Filadelfii, gdzie ponad 40 lat temu doszło do zdarzenia, okazało się, że na skutek błędnego zapisania jednej z cyfr w numerze identyfikacyjnym, pojazd nie figuruje na krajowej  liście FBI aut poszukiwanych. Ostatecznie jednak policji udało się odszukać raport sporządzony na miejscu zajścia.

Dzięki temu dokumentowi, po 42 latach, mieszkaniec Teksasu ponownie zasiadł za kółkiem sportowego wozu. Wprawdzie, jak twierdzi, hamulce nadają się do natychmiastowej wymiany, ale poza tym auto jest w niezłym stanie. A ma ono dla niego i jego żony Cynthii wartość głównie sentymentalną, bowiem w 1970 roku pan Russell zabrał nim małżonkę na pierwsze dwie randki.

Kupiony przed laty za trzy tysiące dolarów pojazd, dziś wart jest 23 tysiące.

MG

 

Copyright ©2012 4 NEWS MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.