Jogurt pozwala schudnąć i dodaje seksapilu

Regularne jedzenie jogurtu ma bardziej pozytywny wpływ na organizm, niż do tej pory wydawało się naukowcom. Zawarte w nim probiotyki pozwalają nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale także dodają seksapilu… przynajmniej myszom, na których testowano jogurtowa diet.

Eksperyment przeprowadziła dwójka naukowców z Massachusetts Institute of Technology,  a jego wyniki zostały opublikowane w najnowszym wydaniu miesięcznika Scientific American. Eric Alm i Susan Erdman badali wpływ probiotyków zawartych  jogurcie  na walkę z otyłością. Do eksperymentu wykorzystano 40 samców i tyle samo samic laboratoryjnych gryzoni. Część z nich otrzymywała tradycyjne „mysie” jedzenie, część poddana była mało odżywczej i wysokokalorycznej diecie, a trzecia grupa otrzymywała mysią karmę oraz waniliowy jogurt.

Po kilku tygodniach naukowcy zaczęli zauważać zmiany, których się nie spodziewali. Myszy karmione jogurtem nie tylko były szczuplejsze od gryzoni jedzących zwykłe posiłki, ale miały bardziej błyszczącą sierść oraz… zwiększona aktywność seksualną i potencję. Różnica szczególnie widoczna była u samców. Jądra osobników jedzących jogurt było nawet o 15 proc. większe od tych jedzących „junk food”. Spadek wagi i bardziej atrakcyjny wygląd szedł także w parze ze zmianą w zachowaniu gryzoni. Naukowcy twierdzą, że myszy jedzące jogurt były bardziej „pewne siebie” i „buńczuczne”. Samce szybciej zapładniały też samice i miały więcej młodych niż myszy na mniej zdrowej diecie.

Eric Alm i Susan Erdman przyznają, że wyniki badań były dla nich zaskakujące. Naukowcy na podstawie przeprowadzonych badań twierdzą, że bakterie i probiotyki zawarte w jogurcie mają nie tylko pozytywny wpływ na przemianę materii i utratę wagi ale także na zdrowy wygląd. Niewykluczone, ze w przyszłości rozszerzone zostaną eksperymenty nad wpływem probiotyków na płodność ludzi.

mp

Copyright ©2012 4 NEWS MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.