"Mroczny Rycerz powstaje" niepokonanyOstatnia część trylogii Christophera Nolana o Batmanie po raz kolejny znalazła się na szczycie amerykańskiego box office’u.

"Mroczny Rycerz powstaje" zarobił w miniony weekend prawie 36,5 miliona dolarów, plasując się na pierwszym miejscu amerykańskiego box office’u. Filmowi Christophera Nolana nie zagroził jego najniebezpieczniejszy rywal – debiutujący 3 sierpnia remake "Pamięci absolutnej". Sensacyjny obraz z Colinem Farrellem w roli głównej przyniósł zyski sięgające 26 milionów, znacznie poniżej oczekiwań producentów. Pierwszą trójkę zestawienia zamyka trzecia część "Dziennika cwaniaczka" (reż. David Bowers) z blisko 15 milionami dolarów.

Kadr z filmu "Mroczny Rycerz powstaje", fot. Warner Bros

Całkiem nieźle nadal radzi sobie czwarta odsłona "Epoki lodowcowej", czyli "Wędrówka kontynentów". Opowieść o przygodach arktycznych zwierzaków zarobiła w sumie 131 dolarów w samych Stanach Zjednoczonych. Animacja Steve’a Martina i Mike’a Thurmeiera uplasowała się na czwartej pozycji. Tuż za nią znalazła się "Straż sąsiedzka" z 6,35 milionami dolarów. W Polsce komedia Bena Stillera i Vince’a Vaughna trafi na ekrany 21 września.

Pozostałe pozycje pierwszej dziesiątki zestawienia można znaleźć na stronie Collider.com .


ESz / Collider.com

Źródło: Portalfilmowy.pl