Wojna na prąd: Christian Bale kontra Nicolas CageChristian Bale i Nicolas Cage dostali propozycję zagrania dwóch wielkich wynalazców i rywali ubiegłego wieku: Nikoli Tesli i Thomasa Edisona.

Serbski inżynier i wynalazca Nikola Tesla i odkrywca żarówki Thomas Edison spotkali się na początku minionego stulecia w laboratorium Amerykanina. Edison, będąc pod wrażeniem zdolności Tesli, zlecił mu pracę nad poprawą wydajności swoich elektrowni. Nie rozumiejąc idei prądu zmiennego, której zwolennikiem był Serb, wyrzucił go z pracy i nie zapłacił ani centa z obiecanych 50 tysięcy dolarów.


Christian Bale,  fot. Reuters/Forum

Czy zostaniemy świadkami tego konfliktu, oglądając biograficzny "Tesla, Ruler of the World"? Na pewno możemy spodziewać się elektryzujących wrażeń, gdyż w obsadzie filmu znajdzie się znakomity aktorski duet. Christian Bale zagra Teslę, a Nicolas Cage zostanie Edisonem. Gwiazdorom towarzyszyć będą Rade Šerbedžija z byłej Jugosławii i Kanadyjka Lolita Davidovich. Za kamerą stanie Mike Newell ("Książę Persji: Piaski czasu"), który wyreżyseruje ekranową biografię na podstawie scenariusza Vladimira Rajčića.

 


ESz / Collider.com
Źródło: Portalfilmowy.pl