"Niesamowity Spider-Man" z 140 milionami dolarów"Niesamowity Spider-Man", który trafił na ekrany kin 4 lipca i od razu zaliczył rekordowe otwarcie, podbił amerykański box office minionego weekendu.

Można było się tego spodziewać: "Niesamowity Spider-Man", nowa wersja przygód Człowieka-Pająka wyreżyserowana przez Marca Webba, znalazła się na szczycie amerykańskiego box office’u. Film z Andrew Garfieldem w roli głównej zarobił 65 milionów dolarów. Sumując dotychczasowe wpływy z kas USA, "Niesamowity Spider-Man" ma na swoim koncie 140 milionów. Suma imponująca, choć mniejsza od rekordu pobitego przez trylogię Sama Raimiego.


„Niesamowity Spider-Man", fot. materiały prasowePodczas gdy fani komiksowego superbohatera zastanawiają się nad sensownością kolejnego reboota, twórcy filmu nie muszą obawiać się o konkurencję. Na drugiej pozycji weekendowego box office’u znalazł się "Ted", nieprzyzwoita komedia o przyjaźni dorosłego mężczyzny i pluszowego misia, z zaledwie 32 milionami dolarów. Pluszaka-świntucha dzielnie goni disnejowska "Merida waleczna", która zarobiła ponad 20 milionów. Czwarta pozycja należy do debiutującego w piątek 6 lipca thrillera "Savages: ponad bezprawiem" (16 mln). Pierwszą piątkę zamyka zaś rozbierany "Magic Mike" (15,6 mln) Stevena Soderbergha.

Zainteresowanych dziesiątką największych hitów pierwszego weekendu lipca odsyłamy na stronę Collider.com .ESz / Collider.com
Źródło: Portalfilmowy.pl