Filmowy Rocky Balboa kończy 66. latZnany przede wszystkim z serii filmów o bokserze Rockym Balboa i weteranie wojennym Johnie Rambo, Sylvester Stallone obchodzi dziś 66. urodziny.

Stallone urodził się w 1946 roku w Nowym Jorku. Swoją karierę zaczynał od statystowania w filmach Alana Pakuli i Woody'ego Allena. Uważany jest za aktor, który najlepiej gra role twardych facetów. Sławę zdobył dzięki roli boksera w produkcji "Rocky" Johna G. Avildsena. Stallone otrzymał za nią dwie nominacje do Oscara - za scenariusz i główną rolę. Pomysł na kontynuowanie wątku boksera- amatora i kręcenie kolejnych filmów należał do Stallone`a. To on został reżyserem  kolejnych filmów: "Rocky II" (1979), "Rocky III" (1982) i "Rocky IV" (1985). Film "Rocky V" (1990) reżyserował razem z Johnem G. Avildsenem, a "Rocky Balboa" z 2006 roku nakręcił już sam. Rola Rocky`ego przez wielu uznawana jest za rolę życia Stallone`a.


Sylvester Stallone / fot. AKPA

Innym superbohaterem, którego wykreował był weteran wojny w Wietnamie John Rambo w filmie "Rambo: Pierwsza krew". Stallone jest reżyserem "Paradise Alley" i musicalu "Pozostać żywym" z Johnem Travoltą w roli głównej.  Zagrał też w "Cobrze", "Ponad szczytem", czy "Osadzonym". W 2010 roku Stallone postanowił zaprosić do współpracy swoich umięśnionych kumpli i nakręcić film o grupie najemników. "Niezniszczalni" to kino akcji, w którym możemy oglądać Arnolda Schwarzeneggera, Jeta Li, Bruce'a Willisa, Jasona Stathama, czy Dolpha Lundgrena. 17 sierpnia do polskich kin wchodzi sequel filmu - do bandy twardzieli dołączą Chuck Norris i Jean-Claude van Damme.

W 2013 roku do kin wejdą dwa filmy z udziałem aktora: "The Tomb" i " Rambo: Last Stand".

Obecnie Stallone mieszka trzecią żoną, modelką Jennifer Flavin w Los Angeles. Aktor ma pięcioro dzieci. Jak możemy przeczytać na blogach jego fanów: Stallone jest malarzem- amatorem, a jego idolem jest Leonardo Da Vinci.

AK / Portalfilmowy.pl
Źródło: Portalfilmowy.pl