• RSS

Jak się ubrać i jakie wziąć buty na wycieczkę turystyczną 

Wednesday, July 6, 2011 3:31:00 PM

Mimo coraz gorszego dla naszego zdrowia trybu życia są osoby które dbają o to by poza pracą i obowiązkami znaleźć czas na to, aby podróżować. Osoby uprawiające turystykę jednak potrzebują odpowiedniego sprzętu, bez którego komfort i bezpieczeństwo podróży znaczącą by spadły.

Szczególnie turyści podróżujący po górach potrzebują odpowiedniego przygotowania. Niestety dobry sprzęt turystyczny nie należy do tanich, lecz aby zapewnić sobie dostateczny komfort i bezpieczeństwo podróży, warto wydać na niego większa kwotę.

obuwie turystyczne

Niewątpliwie podstawowym i najważniejszym wyposażeniem turysty jest obuwie. Ma ono kluczowe znaczenie w naszej podróży, ponieważ to na nim przebędziemy kilometry i to w różnych warunkach pogodowych. Liczy się też wygoda naszych butów. Nie możemy czuć się w nich niekomfortowo, ponieważ trudno nam będzie wtedy pokonać różnego rodzaju nierówności czy inne przeszkody. Poza tym nasza noga będzie się wtedy bardzo szybko męczyć i możemy zapomnieć o pokonaniu długich tras.

Aby odciążyć nasze stopy warto wziąć ze sobą kije trekkingowe. Dobrze by było, aby nasze buty były także wodoodporne. Przemoknięcie butów skutkuje zmoczeniem naszych stóp przez co oziębiamy nasz cały organizm. Niestety może się to skończyć źle dla naszego zdrowia.

ubranie turystyczne

fot. B. Earwicker (SXC)

Skupmy się także na naszej odzieży. Pamiętajmy o tym, że na przykład pogoda w górach bywa bardzo zmienna. Nasza odzież również powinna być nieprzemakalna oraz wystarczająco ciepła. Zabierzmy zatem kurtkę przeciwdeszczową nawet wtedy, gdy pogoda zapowiada się nadzwyczaj dobrze. W gorące dni zapewnijmy sobie przewiewną odzież, inaczej nasza podróż okaże się udręka. Pamiętajmy także o ochronie naszej głowy. Dobrym rozwiązaniem będzie biała czapka z daszkiem.