• RSS
Wednesday, February 22, 2012 9:14:00 PM


Szachowy pojedynek w 3D w reżyserii Marcina Jańca właśnie rozpoczął podbój świata. Ten podwójny debiut – reżyserski i produkcyjny w najbliższych miesiącach będzie można zobaczyć w Ameryce Północnej, Środkowej i Europie.

Marcin Janiec jest absolwentem krakowskiej ASP, który do tej pory zajmował się techniką 3D, tworzeniem reklam, teledysków i koncepcji plastycznych.

W połowie lutego jego pierwszy film „The Game” miał swoją światową premierę na pakistańskim LUMS International Film Festiwal. Europa zobaczy go dopiero w marcu w Paryżu na ÉCU: The European Independent Film Festival.

"The Game" reż. M. Janiec, fot www.marcinjaniec.com/

 „The Game” opowiada o szachowym pojedynku gdzieś pomiędzy życiem a śmiercią. Stawką jest życie, a arbitrem - ktoś kogo nigdy nie chcielibyśmy spotkać….

- Refleksje na temat przemijania, nieuchronności losu, kwestionujące dogmaty wiary rodzą się zwykle w okolicznościach, które zmieniają dotychczasowy bieg spraw codziennych. To film na podstawie osobistej historii o człowieku, który nie mógł pogodzić się ze śmiercią, a także opowieść o złudnym przekonaniu o nieśmiertelności – tłumaczy sam reżyser.

Inspiracją dla filmu była m. in. "Siódma Pieczęć" I. Bergmana, "Płonące Żyrafy" Daliego, "Thanatos" Jacka Malczewskiego czy słynna fraszka Jana Kochanowskiego "Szlachetne Zdrowie". Wpływ na „The Game” na pewno miała także prywatna pasja Jańca – szachy.
Za produkcję filmu odpowiedzialne jest Badi Badi f/x Studio, które do tej pory specjalizowało się w postprodukcji. Studio zjamuje się reklamami, wideoklipami i filmami, animacją 3D oraz efektami specjalnymi. Związany ze Studiem Marcin Janiec wraz ze Studiem Spot są współproducentami filmu. Za muzykę odpowiada Łukasz Targosz.


"The Game" reż. M. Janiec, fot. www.marcinjaniec.com/

 „The Game” startuje w konkursie: 

  • DC Independent Film Festival w Waszyngtonie (2/29 -3/4), 
  • Cleveland International Film Festival (3/22-4/1.), 
  • Boston International Film Festival (4/13–22), 
  • Memphis International Film & Music Fest (4/19-22), 
  • Portoryko na Rincon International Film Festival (4/10-15). 

Więcej o Marcinie Jańcu na stronie: www.marcinjaniec.com 
Więcej o produkcjach Badi Badi na stronach: www.badibadi.com

AS / STUDIO BADI BAD
Źródło: Portalfilmowy.pl