• RSS
Friday, December 30, 2011 2:07:00 PM
Jak trudno jest wyprasować koszulę wie chyba każda pani domu. Prasowanie szczególnie eleganckiej koszuli wymaga wiele wprawy i uwagi. Ćwiczenia czynią mistrza, jednak warto skorzystać z gotowych porad dotyczących tego zajęcia.Przede wszystkim wyprana i gotowa do prasowania koszula powinna być wilgotna. Jeśli po upraniu jest idealnie wysuszona, należy zmoczyć ją spryskiwaczem lub nawet specjalnym płynem ułatwiającym prasowanie.

Czynność prasowania najlepiej rozpocząć od małych elementów – kołnierzyka i mankietów. Mankiety należy przy prasowaniu ułożyć zapięciem do góry. Zaczynamy od prasowania lewej strony. Przy białych koszulach nie jest wymagane prasowanie przez szmatkę (w przeciwieństwie do materiałów ciemnych), jednak możemy użyć jej dla bezpieczeństwa.

Trudne jest prasownie rękawów – szczególnie gdy chcemy wyprasować je “na kant”. Jeśli koszule musimy prasować często, warto jest zainwestować w małą deskę do prasowania, która pomoże nam przy tej czynności.

Tył koszuli zaczynamy prasować od lewej strony, natomiast przód wykańczamy kładąc koszulę guzikami do góry.

Po wyprasowaniu całości warto jeszcze raz wrócić do małych elementów – kołnierzyka i mankietów.
Jeśli zastosujemy te porady, koszula powinna być idealnie wyprasowana. Nie przejmujmy się jednak, jeśli nie uzyskamy od razu zadowalającego efektu, po kilku próbach na pewno będziemy mieć dużą satysfakcję z wykonanej pracy.

http://poradnikpanidomu.pl/