• RSS
Tuesday, December 11, 2012 3:14:00 PM

Żyjemy w świecie, w którym nieodłącznymi elementami naszego życia są m.in. komputery, telewizory czy telefony komórkowe.Niestety mało kiedy myślimy o tym, jak te urządzenia wpływają na nasze zdrowie. Pomijając inne szkodliwe oddziaływania, najgorszą szkodę w tym wszystkim ponoszą jednak nasze oczy. Na co dzień wpatrujemy się godzinami w monitory, nie myśląc w ogóle o tym, jak cierpią na tym nasze oczy. Niestety o skutkach zapewne przekonamy się dopiero za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat ale wtedy będzie już za późno. Dlatego zachęcam do dbania o nasze oczy już teraz.

zdrowe oko

Jeśli nasza praca polega na spędzaniu całych godzin przed monitorem, a nie mamy jeszcze wady wzroku to zapewne będziemy ją prędzej czy później mieć. Choć już dzisiejsze monitory nie są tak szkodliwe jak te starsze CRT to jednak dla naszych oczu i tak nie są do końca zdrowe. Dlatego dobrym pomysłem jest zakupienie specjalnych okularów z powłoką antyrefleksyjną i antyelektrostatyczną, która chroni nasze oczy przed promieniowaniem elektromagnetycznym. W czasie pracy warto też robić sobie co jakiś czas krótką przerwę.

okulary

Nie zapomnijmy także o ochronie naszych oczu podczas przebywania na słońcu. Szkodliwe promenowanie UV bywa dla nas także niebezpieczne. Jeśli mamy choć małą wadę wzroku, obowiązkowo zakładajmy okulary, które będą korygować naszą wadę. Jeśli nie będziemy reagować na pogorszenia naszego wzroku, będziemy widzieć coraz gorzej.

Pamiętajmy, że mamy tylko jedną parę oczu, więc musimy o nią dbać. W czasie pracy czy w innych sytuacjach naszego życia, chrońmy je na wszelkie sposoby, aby nasz wzrok pozostał jak najdłużej wyraźny.

 

Comments are closed on this post.