• RSS
Tuesday, July 5, 2011 3:10:00 PM

W temacie narciarstwa wodnego nie jestem może ekspertem, a raczej pasjonatem tego sportu, więc poradnik ten jest krótkim zbiorem informacji, które każdy początkujący narciarz wodny powinien posiąść.

Co jest nam potrzebne by uprawiać narciarstwo wodne – sprzęt

nauka pływania na nartach wodnych

Pierwsza rzecz to motorówka. Powinna mieć moc co najmniej 60 KM choć może się udać i z mniejszą mocą. Najlepsze łodzie mają silnik wbudowany centralnie i wał ze śrubą pod łodzią. Istnieją łodzie z wbudowanym silnikiem z tyłu, ale zdecydowanie za długo wchodzą w ślizg i są jednostki z silnikiem zaburtowym całkiem znośne do naszych celów, ale silnik z tyłu utrudnia mocowanie linki holującej.

motorówka do nart wodnych

fot. E. Lobeck (SXC)

Kolejna rzecz to narty. Do nauki jak największe, z jak najwygodniejszymi możliwie wiązaniami. Jeśli już coś potrafimy, to nie polecam nart wyczynowych do slalomu, choć wiele osób uważa, że są profesjonalne. Kupujmy duże turystyczne łatwe w prowadzeniu i łatwe przy starcie slalomówki.

pływanie na nartach wodnych w kamizelce

fot. SXC.hu

jazda na nartach wodnych

fot. R. te Kortschot (SXC)

Dalej kapok i pianka – wygodnie i nie krępujące ruchów. Tak jak możemy w popularnych sportowych marketach kupić świetne pianki to z kapokami jest już gorzej. Musimy z tym jak i z kupnem linki do holowania udać się do specjalistycznych sklepów.

Share This Using Popular Bookmarking Services
Comments are closed on this post.