Wednesday, January 29, 2014 12:16:00 AM

Właściwy dobór koloru podkładu i pudru jest najważniejszą częścią wykonania makijażu. Podkład oraz puder to podstawowe elementy na których oprzesz cały swój wygląd. Aby wybrać odpowiedni kolor należy najpierw zdecydować do której kategorii kolorystycznej należymy:

Kolory ciepłe

ciepły kolor pudru

Kolory te przeznaczone są dla osób o żółtej lub brzoskwiniowej karnacji. Kolor włosów rozciąga się od ciemnego blondu, poprzez kasztanowy, do ciemnego brązu. Kolor oczu jest zazwyczaj brązowy, piwny lub ciemno niebieski. Osoby o tej karnacji bardzo dobrze się opalają. Jeśli popatrzą na wewnętrzną stronę swojej ręki, zauważą jedynie delikatny zielonkawy zarys żył albo żyły będą zupełnie niewidoczne. Takie osoby wyglądają lepiej w ciepłych kolorach, złotej biżuterii i w kolorach kremowych, a nie w bielach.

Kolory chłodne

puder

Jak sama nazwa wskazuje są one dedykowane osobom o chłodnej karnacji z różowym lub delikatnie czerwonym odcieniem. Kolor włosów może wahać się od platynowego blondu poprzez czerwone/ rude do czarnych. Kolor oczu zazwyczaj jest jasny: niebieski lub zielony. Osoby o tej cerze muszą uważać na promienie słoneczne, gdyż bardzo łatwo ulegają poparzeniom. Jeśli popatrzysz na wewnętrzną stronę rąk, bardzo często widać niebieskie żyłki. Osoby o karnacji chłodnej lepiej wyglądają w kolorze srebrnym niż złotym, białym niż kremowym. Bardzo ładnie wyglądają w odważnych kolorach.

Kolory neutralne

Te kolory najodpowiedniejsze są dla osób o ciepłej beżowej karnacji, która może mieć odcień delikatnie żółty lub różowy. Osoba o takiej cerze opala się ładnie, natomiast potrzebuje trochę więcej czasu aby uzyskać intensywną, brązową opaleniznę. Jeśli sprawdzą wewnętrzną stronę ręki, żyłki mogą mieć kolor zielony lub niebieski. Wszystkie kolory włosów oraz oczu można zaliczyć do tej kategorii. Osoba o tej karnacji może wyglądać pięknie zarówno w srebrze, jak i złocie; w bieli jaki i kremie. Osoba, której skóra ma odcień delikatnie żółty, może nieznacznie lepiej wyglądać w kolorach ciepłych. Jeśli natomiast skóra ma odcień różowy, lepiej będzie Jej do twarzy w zimnych kolorach.

Kolory oliwkowo-żółte

puder oliwkowy - żółty

Są odpowiednie dla osób o złoto-oliwkowej karnacji.Włosy i oczy są zazwyczaj ciemne. Patrząc na wewnętrzną stronę rąk tych osób, żyłki będą miały zabarwienie zielone. Osoby o tej karnacji bardzo łatwo się opalają. Kolory intensywne wyglądają znacznie lepiej niż pastele. Większość podkładów dla tego typu cery wygląda za szaro lub za różowo.

Pamiętaj także, że głębia koloru Twojej skóry może się zmieniać wraz z porami roku. W lecie możesz używać Medium Tan z kategorii Ciepłej, a w zimie Medium Beige Neutral z kategorii Neutralnej. Najlepszym miejscem do wypróbowania koloru podkładu jest Twoja twarz! Wewnętrzna strona nadgarstka będzie za jasna, tak samo jak szyja. W dodatku, niektóre osoby mają bardziej czerwone odcienie twarzy lub ciemniejszą pigmentację twarzy i będą potrzebować odpowiedniego podkładu do ich specyficznego koloru skóry twarzy.