• RSS
Wednesday, November 28, 2012 11:12:00 AM
Podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym wybraliśmy się na świąteczny kiermasz - Christkindlmarket. No ok, w tym roku może trochę za wcześnie, ale woleliśmy to niż bieganie po sklepach w czarnopiątkowym szale zniżek i zakupów.

    Christkindlmarket to kiermasz wzorowany na niemieckich targach bożonarodzeniowych odbywający się w centrum downtown- na Daley Plaza. Co ciekawego możemy zaznać podczas wizyty na kiermaszu? Ano możemy zrobić sobie zdjęcie ze Świętym Mikołajem i Panią Mikołajową w jego chacie przeniesionej prosto z Bieguna Północnego, kupić całą masę niemieckich słodyczy i specjałów, objeść się precli, strucli i opić grzanym winem oraz, co w tym roku całkowicie nas pochłonęło, zaopatrzyć się w cudowne bombki na choinkę, niestety tak samo piękne i oryginalne, jak i drogie (cena za jedną to mniej więcej $8-40). Ale czego tam nie było! I flagi państwowe (także polska), i warzywa, i zwierzęta, i zabytki, i tradycyjne Mikołaje, aniołki i skrzaty... Najlepiej zobaczcie sami! :)
   Tegoroczny kiermaszowy foto-post poświęcony będzie w większości właśnie tym pięknym bombkom, od różnorodności których naprawdę może rozboleć głowa :) (po więcej zdjęć zapraszam na FB)


   Kiermasz będzie czynny codziennie aż do 24 grudnia, więc jeżeli ktoś będzie w okolicy, to jak najbardziej polecam!


Paulina